Lennupiletite ostu aitab finantseerida Ferratumi laenulimiit.

Laen auto tagatisel Tartus, ekspressraha. Leia kõige soodsam kiirlaen siit. Selle näite puhul peaks kindlustus katma ristluspaketi ostukulud mõlemale inimesele. Lepingust tasub uurida, millistele sõiduvahenditele kindlustus kehtib, samuti arvestada, kui pikalt on reis plaanitud ehk kui suur tõenäosus on, et kumbki reisijatest haigestub või mõnel muul põhjusel reisida ei saa. Lennupiletite ostu aitab finantseerida Ferratumi laenulimiit. Annika Mällo räägib loo, kuidas ema ja tütar valmistusid lennukile minema, kuid vanaisa võttis enne nende kodust väljumist pere ainsad võtmed ja läks jalutama. Laekumata töötasu viivis laenu tagasimakse graafik. Arvestama peab ostetud teenuste, paketi ja ootamatu tagasisõidu või reisi ärajäämise kuludega. Tasub teada, kas reisitõrke korral hüvitatakse ka ettetasutud ja kasutamata teenuste kulud ning kas vaid reisipaketis sisalduv või ka omal käel ostetud ekskursioonid ja muuseumipiletid.

Lennupiletite ostmine lehelt -

. Tasub jälgida, et leping kehtiks loodusõnnetuste korral, et muutlike ilmaoludega sihtpunktis hätta ei jääks. «Hüvitise taotlemiseks tuleb kõik tšekid alles hoida. «Ema ja tütar kiirustasid lennujaama, kuid jäid ikkagi maha. «Teadlik klient saab ise hakkama, kuid just vanemad inimesed, kes harva reisivad, vajavad asjaajamisel abi,» kinnitab Mällo.Kõikide kindlustusjuhtumite puhul on märksõnaks tõendamine. Soovitatav reisitõrkekindlustus peaks katma võimalikud kulud lennu ärajäämise, edasilükkumise või enese haigestumise korral, sh siselennu piletikulud. Kindlustusfirma kompenseeris neile uute lennupiletite ostu ja nad jõudsid oma grupile järele,» räägib Mällo.Eestis ainsana pakub reisikindlustuse lisakatet «omal soovil tühistamine» Seesam Kindlustus. «Näiteks – inimene ostab reisibüroost reisi, astub uksest välja ja jääb trolli alla. Samas reisitõrkekaitse kehtib ainult kahele kahjule aastas.Pankade kindlustuskate kehtib peale kaardiomaniku ka tema pereliikmetele.• Eesti mobiilsidefirmadest pakub reisitõrkekindlustust EMT. Ainus erand on päev-paar ette ostetud lühireis, kui kindlustuskaitse ei jõuaks kehtima hakata,» lausub Estraveli turundusdirektor Janika Ritson.Enamasti hakkab reisitõrkekindlustus kehtima üks kuni kolm ööpäeva pärast ostu. Telefoni tal kaasas ei olnud.

Kuidas tegutseda, et lennupiletitega seotud probleemid.

.

Tarbijakaitseamet soovitab: Reisi targalt! - Reisijuht

. «See kaitseb näiteks lemmiklooma haigestumise, äkitselt saabunud edasilükkamatu tööülesande või reisikaaslasega tüllimineku korral,» räägib firma turundusjuht Tiia Prööm.Reisitõrkekindlustus aitab hätta sattudes asju ajada. Ehk: haigena pole mõtet reisitõrke kindlustust enam osta.Seevastu päris kindlasti võib reisitõrkekindlustusest abi olla neil reisidel, kus on tegu mitme jätkulennuga. Lennupiletite ostu aitab finantseerida Ferratumi laenulimiit. «EMT reisikindlustus tuletab piiriületusel SMSiga meelde, et reisi ajaks on soovitatav sõlmida kindlustus.

Kommentit