Kas üürida või osta korter?

Kui teil on kodu ostmiseks eelpool mainitud eeldused olemas, kuid kahtlete, kas osta või üürida, tehke plusside-miinuste tabel. Lisaks on võimalik hiljem ka korter ise välja üürida, teenides tagasi korteri ostule kulutatud summa. Kuigi pikas perspektiivis on kodu ostmine soodsam, kuna rahalise väljamineku tulemuseks on vara, ei pruugi see olla majanduslikult parim variant kõigile. Omafinantseeringu summa puudumine on ühtlasi ka kõige levinum põhjus, miks inimesed otsustavad elada edasi üürikorteris ning ei osta kodu. Laenu puhul aga saab südamerahu, kuna iga makse läheb enda vara finantseerimisse: iga makse tähendab, et ollakse sammuke lähemal korteri täielikule omandamisele. Investeerimine on alati seotud riskiga, mis väljendub investeeringu tootluse kõikumises. Nii üürikorteris elamise kui oma kodu ostmise poolt räägivad mitmed asjaolud, samas kaasnevad mõlemaga miinused, mida tasuks kaaluda enne lõpliku otsuse tegemist. See on aga väga pikk aeg ning mitmesaja euro ulatuses on keeruline iga kuu raha säästa. Lisaks peab raha jaguma ka ostu-müügi tehinguga seotud kulude katteks: laenulepingu sõlmimise tasu, kinnisvara hindamisakt, notaritasu, riigilõiv, kinnisvara kindlustamine.

Kõrge üürimakse võib tekitada lõpuks frustratsiooni, kuna tekib tunne nagu üürimakse läheks „puhtasse õhku“, samas kui korteri ostes saaks iga kuu teha sammukese, et osta endale oma kinnisvara. Üürikorterit on lihtne vahetada või minna kas või pooleks aastaks reisile ning anda oma üürikorter vahepeal täiesti ära, ilma, et jääks eelmise elukohaga mingi püsiv seos. Üürikorteriga on tagatud täielik liikumisvabadus, samas kui omaenda kinnisvara tähendab pikaajalist pühendumust. Peamine põhjus, miks paljud otsustavad üürikorteri eluga hüvasti jätta, on väga kõrge üürihind ning üsna madal laenumakse.

Kas tasub osta korter investeerimiseks? - Perekooli Foorum

. Mõlema poole kasuks räägivad mitmed asjaolud ning lõppkokkuvõttes oleneb parim lahendus inimese eluolukorrast. Omafinantseeringu jaoks on võimalik laenata ka tarbimislaenu või kiirlaenuga raha, kuid see ei pruugi olla parim lahendus, kuna kahe laenuga toime tulemine võib tuua kaasa tõsised finantsilised probleemid. Paljud noored pered seisavad varem või hiljem silmitsi küsimusega, kas osta päris oma kodu või üürida korterit edasi. Korteri ostmine on aga kahtlemata soodne võimalus, mis tagab, et sul on oma kodu alatiseks ning keegi ei saa kodu ära võtta ega kehtestada kodule piiranguid. Üürikorteril on aga üks oluline eelis: see tagab vabaduse. Korteri või maja ostmine on tõenäoliselt elus üks suurimaid rahalisi väljaminekuid. Investeeringu tegelikku tootlust võivad mõjutada nii mitmesugused investeeringuga kaasnevad kulud kui ka maksud, mida kalkulaator arvesse ei võta. Parimad laenud sellel nädalal kuni 10000 eurot. Tihtipeale on üürimakse sama suur või kõrgem kui igakuine laenumakse hüpoteeklaenuga korteri ostmise korral. Üürimine tähendab samuti rahalist väljaminekut, kuid on vähem siduv kui laen, sest vajadusel saad kalli üüripinna suhteliselt hõlpsalt soodsama vastu vahetada. Kuna kinnisvara maksab tavaliselt üsna palju, ei pruugi endal vajalikku summat varuks olla ning seetõttu ostetakse kinnisvara sageli laenuga. Omafinantseeringu olemasolu ehk teie esmane sissemakse. Investeerimisotsust ei tohi teha pelgalt käesolevale infole tuginedes. Üüri tasudes makstakse sisuliselt teenuse eest, saades õiguse korterit hõivata teatud ajaperioodi jooksul. See tähendab, et korteri ostavad eelkõige need inimesed, kes on veendunud, et nad ei muuda oma töökohta ning nad kavatsevad samasse piirkonda elama jääda kauaks. Nooremad inimesed võivad aga vahetada paari aasta jooksul töökohta või kooli ning on vajadus kolida kohta, mis on uuele töökohale lähedal. Kuigi ka isiklikku korterit omades ei keela keegi suunduda kuhugi mujale, on suur tõenäosus, et oma kinnisvara ostnud pered, eriti hüpoteeklaenuga ostetud kinnisvara puhul, ei vaheta kodu ning jäävad paikseks. Kalkulaatori arvutustulemust ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimissoovitusena või investeerimisalase nõustamisena. Kas üürida või osta korter. Lia lass sma kredit.

Kas üürida või osta korter? -

. Ka tasub üürida siis, kui te pole kindel, kas tahate praeguse asupaigaga end pikemaks ajaks siduda. Kas majanduslikult oleks mõttekam üürida või osta, sõltub lisaks rahalistele võimalustele ka kinnisvaraturu olukorrast. Oma tuba, oma luba, ütleb vanasõna. Olgu kodu üüritud või laenuga ostetud – mõlemal juhul kaasneb rahaline kulu. Seetõttu tasub plussid-miinused enne hoolikalt järele kaaluda. Nn kinnisvarabuumi aastatel oli kinnisvara hind kõrge, mis tegi ostmise kalliks hoolimata suhteliselt headest laenutingimustest, üürihinnad olid aga mõõdukad

Kommentit