Kiirlaenufirmade võrdlusindeksit

Saadud isikuandmete abil võetakse kiirlaenu.

Kiirlaenufirmade lõksu sattus vaimupuudega mees | Õhtuleht

. Tarbimislaen on üks kõige levinumaid väikelaenu liike.. Kuigi mitme kiirlaenuandja firma esindajad kinnitasid, et sellist laenamist ei lubata, ei olnud laiemal avalikkusel võimalik teada saada, mis firmad sellistel tingimustel laene annavad. Suhtelise uudsuse tõttu on kiirlaenud ja eriti SMS-laenud saanud rohkesti tähelepanu meedias, kuid leidnud vähe kajastamist õigusaktides. Isikukoodi, pangakontonumbri jms abil võetakse tegelikult hoopis kiirlaen, mis öeldakse olevat sõbralt või tuttavalt.

ERR: Kiirlaenufirmade kontrollimisel leiti mitmeid rikkumisi

. Küsitakse luba kasutada teise inimese pangakontot ülekande jaoks, kuid tegelikult võetakse selle abil välja kiirlaen. Eestis pakuvad kiirlaenudest ülevaadet mitmesugused laenuvõrdlusportaalid, mis võrdlevad Eesti kiirlaenude krediidi kulukuse määrasid. Mõnel ettekäändel minnakse koos panka ja tehakse tühi arvelduskonto, mille internetipanga koodid jäävad petturi kätte. on laen, mida iseloomustavad lühikesed tähtajad ja väikesed laenusummad. Nimelt ei saanud pidada Swedbank võimalikuks klientide andmeid avalikustada, Eestis puudus aga järelevalve organ, kellel oleks olnud õigus selliseid andmeid pankadelt välja nõuda. Esmakordsel taotlemisel on vajalik isiku tuvastamine laenuteenuse pakkuja juures, pärast seda piisab vaid isiku tuvastamist läbi elektrooniliste kanalite ning minutite jooksul laekub laenusumma kliendi pangakontole. Sageli ei nõuta väiksemate summade laenamiseks käendusi ega muid tagatisi peale sissetuleku, mille tõenduseks võidakse, kuid ei pruugita nõuda pangakonto väljavõtet. Seetõttu on selline laenutoode maailmas eksisteerinud vaid kümmekond aastat. Arve tegelik omanik ei oska kahtlustada midagi, kuna kontol pole raha, pettur aga võtab selle abil välja kiirlaenu. Kiirlaenufirmade võrdlusindeksit.

aasta jaanuaris sai meedia tähelepanu Swedbanki avalikustatud ja võlanõustajate väitel üsna levinud tava taodleda kiirlaene laste pangakontodele, kui vanema enda pangakontod on võlgnevuste tõttu blokeerinud. Selles lõikes sätestatut kohaldatakse ka VÕS  nimetatud tarbijakrediidi lepingute reklaamile. Lühikesi tähtaegu võimaldavad eelkõige elektroonilised kanalid ja mobiiltelefonid. aastast on kiirlaene mõningal määral reguleeritud, kuid kiirlaenufirmadele esitatavad nõuded jäävad oluliselt alla näiteks pankadele esitatavatele. Laenud kus saab tuvastada mobiil ID ga. Laen 10000 eurot laenutaotlused. See reklaam ei tohiks jätta muljet, et laenu võtmine on riskiteta ja väga lihtne variant finantsmurede lahendamiseks, ega kallutada inimesi läbimõtlematutele laenuvõtmisele. Helistatakse kuulutuste saidil ilmuva müügikuulutusele ja küsitakse isiku andmeid maksmiseks. Kiirlaenu taotlemine on traditsiooniliste pangalaenudega võrreldes kiire ja lihtne. Pettur saab suurema osa rahast kätte, tagasi maksmise nõue jääb ohvrile. aasta alguse seisuga ei nõutud Eestis kiirlaenufirmadelt registreerimist ja nende üle ei teinud ühtset järelevalvet ükski riigiasutus.. Kiirlaenufirmade võrdlusindeksit. Lubatakse aidata isikut, kes e-maailmas hästi ei orienteeru. Küsitakse abi, kuna väidetavalt olevat kaotatud dokumendid ja rahakott ja sõber saaks kanda raha aitaja arvele, kui ta selle pangaautomaadist välja võtab ja ise kätte annab. Bondora esimene laen. Seejärel helistatakse müüjale tagasi ja öeldakse, et kogemata kanti üle rohkem ning palutakse ülejäänud tagasi maksta. Tihti samastatakse kiirlaene ja SMS-laene, eriti kõnekeeles, kuigi tegelikult ei taotleta kiirlaene sugugi ainult SMS-i teel ning mõned kiirlaenufirmad seda ei võimaldagi.

Kiirlaen – Vikipeedia

Kommentit