Kolm lihtsat nippi, kuidas oma aega paremini planeerida

tasub pidada, et kui tegemist on suurema linnuga, siis tasuks pigem eelistada täidiseta ahjukana, kuna täidise tõttu soojusjuhtivus linnu keskosas halveneb ning küpsemine aeglustub. Parem oleks määrata täpselt, mida ja mis ajahetkeks me tahame.•Ülehindame tahtejõudu ja alahindame oma ürgse aju tundlikkust ahvatluste, takistuste ja muude häirijate suhtes. Teisisõnu, tee enesedistsipliin aju jaoks lihtsaks.Siin on kolm lihtsat teaduspõhist nippi, mis sind eesmärkide saavutamisel aitavad. Ise kodus maitsestades on võimalusi väga palju. Psüühika jaoks töötab püsivalt motiveerivana hoopis “Ma tahan”.Seega tasub olla kaval turundaja: tee eesmärk ahvatlevaks ja aita selget raami seada. “Tean küll, aga…” pole ilmselt võõras mõttekäik. Talleggi tootekategooria juht Heli Sepp soovitab rikastada oma menüüd mahlase ahjukanaga ning jagab lihtsaid ja kasulikke nippe, kuidas klassikalisest kanast maitseküllane roog valmistada. Ideaalis võiks jätta kana üle öö marineerima, sest siis jõuavad maitsed imenduda.Kui soovid klassikalisele ahjukanale rikkalikumat vaheldust, proovi täidetud kana. Millegipärast ei käi aga reaalsus kavatsustega alati samas tempos. Katseta põnevate täidistega Kui soovid klassikalisele ahjukanale rikkalikumat vaheldust, proovi täidetud kana. Kasuta “kui… siis” ankurdamist.

Kusjuures ajul ei ole suurt vahet, kas käsk tuleb seest või väljast. Laenud – vaata, millised laenupakkumised on kõige soodsamad. Ideaalis võiks jätta kana üle öö marineerima, sest siis jõuavad maitsed imenduda. Psüühika on muidugi osav leidma lõputult vabandusi ja õigustusi. Tee protsess ajule meeldivaks. Niisiis, kui ostad kinokassast iga kord pileti ja vee, siis ei tule ühel hetkel 'id ja limonaad enam meeldegi.Ja veel: ütle oma lubadus teistele ka välja. Siinkohal on oluline silmas pidada seda, et küpsetamistemperatuurid sõltuvad linnu vanusest, selle eeltöötlusest ning lihatükkide suurusest. Vastavalt kasutatud koostisosadele annab täidis küpsele kanale juurde nii mahlasust kui ka uusi maitsenüansse. Samuti võib täidisena kasutada ka seeni, hakkliha, rosinaid, musti ploome ning ürtidest peterselli või basiilikut. Õigupoolest on ka enesedistsipliin ja tegutsemisind tugevamad, kui ajus valitseb positiivne foon. Suuna tähelepanu väärtuslikule: mida sa tahad saavutada ja kogeda, mille nimel ebamugavusi ületad. Homsest ei võta enam tööd koju kaasa. Kana võib marineerida näiteks õli, sojakastme, karri, paprika ja ürtide seguga või lihtsalt maitseainetega sisse hõõrudes. Väga hästi sobivad selleks mitmesugused köögiviljad nagu näiteks kapsas, õun või porgand. Kolm lihtsat nippi, kuidas oma aega paremini planeerida. “Kui ma hommikul ärkan, siis teen esimese asjana sirutusharjutusi.” Walter Mischeli kuulus taktika töötab imetõhusalt, sest harjumus tugevneb järjepideva kinnitamise käigus, kuni muutub enesestmõistetavaks ega nõua enam pingutust. Ei kuhja enam kokkuleppeid ühele ajale.Võib-olla tulevad sellised lubadused sullegi tuttavad ette.

Jooga nipid kuidas oma talv lihtsalt rõõmsaks muuta.

. Kolm lihtsat nippi hõrgu ahjukana valmistamiseks Aasta algus on suurepärane aeg heita pilk oma toitumisharjumustele ning seada eesmärgiks senisest tervislikum toidusedel. Abstraktne ülesanne on aju jaoks keeruline tükk ja sellest möödahiilimine on kerge juhtuma. Terve ahjukana valmistamine on lihtne ka algajale kodukokale, kuna poelettidel on saadaval juba eelmaitsestatud kanad, mis vähendab tublisti kokkaja vaeva ja ajakulu. Suuremat lindu võib kuivamise vältimiseks küpsemise ajal kasta tekkinud leemega.Terve kana küpsetamisel on soovitatav lind „kokku“ siduda, kuna siis säilitab kana küpsedes kauni vormi ja on pärast hõlpsamini lõigatav. Suuremat lindu võib kuivamise vältimiseks küpsemise ajal kasta tekkinud leemega. Ja nõnda lükkame ebamugavat sammu muudkui edasi või otsime õiget aega.•Lubadus on liiga üldine. Psühholoogiline immuunsüsteem hoiab üleval tsipake ebarealistlikku pilti iseenda suutlikkusest. Kavatsen itaalia keele selgeks saada. Sunniga kaugele ei purjeta, tahtmisega aga küll. Meeles tasub pidada, et kui tegemist on suurema linnuga, siis tasuks pigem eelistada täidiseta ahjukana, kuna täidise tõttu soojusjuhtivus linnu keskosas halveneb ning küpsemine aeglustub. Sõnas on jõud ja seda tasub enda jaoks kasulikult rakendada. Tuues väärtusliku eesmärgi silme ette – tundmas end kergelt ja tervelt, muretsemata kuhjuvate tööasjade pärast vm – võtad sel moel hetkesegajatelt häiriva jõu. Kasuta lihtsat nippi: asenda käskivad või keelavad väljendid lubavate ja naudingut signaliseerivatega. “Tahan selle töö lõpuni teha ja seejärel üheskoos õhtut nautida” on motiveerivam klausel kui “Pean töö lõpuni tegema, enne ei saa ma kuhugi”. Sotsiaalne jagamine kohustab ja nii on raskem silmi kinni pigistada. Üsna raske on keskenduda eesmärgile, kui kiusatus või müra on tähelepanu hõivanud. See on küll viimane suutäis šokolaadi.

Kolm lihtsat nippi hõrgu ahjukana valmistamiseks.

. Seo enesele antav lubadus konkreetse aja ja kohaga, jätmata nõnda varianti agadeks. Hoia ahvatlev eesmärk lähedal. “Ei tohi!” või “Ma pean!” võivad toimida küll kiire korralekutsujana, ent pikemas plaanis tõstab pead vastupanu. Terve kana küpsetamisel on soovitatav lind „kokku“ siduda, kuna siis säilitab kana küpsedes kauni vormi ja on pärast hõlpsamini lõigatav

Kommentit