Kuidas puhkusereisi soodsalt planeerida?

Kui nt lennukipiletid või majutus on eelnevalt arve alusel makstud, siis oleks mõistlik lähetusaruandele vastavad viited lisada. Küll peab tööandja maksma mõlema otsa sõidukulud, kuna tööandja kohustus on töötaja välismaalt tagasi tuua. Lähetuskulude aruandes tuleb ära näidata: – kes, kus, millal ja miks lähetuses käis, – päevaraha arvestus, – tehtud lähetuskulud, mis tuleb välja maksta. Kui ettevõtja ennast kuhugi lähetab, siis enda jaoks eelnevat otsust vaja ei ole. Vaata ka teisi postitusi samast seeriast. Muidugi võib ta samas kanda kuludesse kõik vajalikud lähetusega seotud kulutused.

Kuidas käituda, kui puhkusereisi ajal pagas kaduma läheb.

. Kui olemas on, võiks siiski aruandele lisada, see on täiendav tõestus, et lähetuses siiski konkreetselt käidi. Kiirlaen digiallkirjaga, klienditeenindus Monetti.ee. Kui töötaja sõidab lähetusse isikliku autoga, siis tuleb töötajale hüvitada otsesed kulud, kuludokumendi alusel. Lihtne praktika on järgmine: enne sõidu alustamist tangid auto kütusepaagi täis, kohe peale lähetusest tulekut tangid paagi uuesti täis – ja see teise tankimise tšekk ongi sobiv lisada lähetuskulu aruandele. Toidukulusid lähetuskulude hulka ei loeta ja maksuvabalt hüvitada ei saa, need kompenseeritakse päevaraha kaudu. Eestisisese lähetuse korral maksuvabalt päevaraha maksta ei saa. Töölähetusega on tegu näiteks siis, kui ettevõtja läheb kaheks päevaks Pärnusse konverentsile või Riiga uue potentsiaalse kliendiga kohtuma. Lähetuse ja puhkuse ühendamise kohta on ilmunud mõni aasta tagasi hea artikkel ajakirjas Maksumaksja. Töölähetuste kulude maksustamist reguleerib valitsuse määrus. Kuidas puhkusereisi soodsalt planeerida. Kuidas puhkusereisi soodsalt planeerida. Tööks vajalik sõit igatahes. Juhatuse või nõukogu liikme korral on tegemist ametilähetusega. Bonuslaen – Laenusumma kuni 2 000 €. Muud lähetuskulud Muud lähetuskulud võib hüvitada ainult kulu tõendava dokumendi alusel, nagu ikka. Vastavate dokumentide puudumisel kehtivad kindlustusseltsi tingimustes toodud hüvituslimiidid,“ selgitas Jõhvik. Hea lugeja, leidsime Sinu arvutist pahavara Kontrolli oma veebilehitseja lisasid või pöördu abi saamiseks IT-spetsialisti poole. Üle piirmäära makstud päevaraha maksustatakse lisatasuna. Küll tuleks lähetuskulude aruandele lisada sõidu põhjendus ja vajadusel pikem selgitus. Ettevõte peab hüvitama lähetusega seotud sõidu- ja majutuskulud, lisaks muud vajalikud kulud, nt viisa vormistamise kulud või reisikindlustus. Tähelepanu peaks pöörama kindlasti ka nimekirjale, kus on toodud esemed, mille kahjustumist kindlustusselts ei hüvita. Töötajal on õigus nõuda lähetuskulude eeldatava summa ulatuses avansi maksmist. Lähetuskuluna kütusetsheki alusel makstud summasid ei pea maksuametile deklareerima kui isikliku auto kasutamise eest makstud kompensatsiooni ning need ei lähe ka piirmäärade alla. Reisillaen. Sama kehtib lennureisil kaduma läinud pagasi kohta, siis tuleb avaldus politsei asemel loomulikult lennufirmale teha. -le see lähetuse kord ei laiene ja FIE endale maksuvaba päevaraha maksta ei saa. Selgituse põhjalikkus sõltub sihtkohast. Päevaraha Välislähetuse korral makstakse päevaraha, mis on ette nähtud peamiselt toidukulude katmiseks. Kuludokumendiks pardakaart ei sobi, see on lihtsalt täiendav tõendusmaterjal. Tõendavaid dokumente, mis aitavad juhtumit hõlpsamini lahendada, ei tohi unustada,“ pani Jõhvik inimestele südamele ning soovitas kahjustused kohe juhtumi järgselt üles pildistada ja dokumendid korda ajada, et hiljem ei peaks halbade üllatustega tegelema. Töölähetus on ette nähtud töö tegemiseks, puhkusereisi kulud maksustatakse täies ulatuses erisoodustusena.

„Puhka targalt“ ehk kuidas vältida puhkusereisi.

. Eestisisesel lähetuse korral on arvamused kahetised, maksuamet arvab igatahes, et töötaja võiks omal kulul süüa. Kui eesmärgiks oli Austraaliast uute klientide otsimine kahe nädala jooksul, siis on igati mõistlik kirjutada pikk ja põhjalik selgitus, miks käidi ja milliseid tulemusi saavutati. Kui sõideti nt oma autoga Riiga, ööbiti sõbra pool ja seega reaalseid sõidu- ja majutusarveid ei ole, siis tasuks Riias mõni kulutus siiski teha, kasvõi autot tankida või kliendiga ärilõunat süüa, muidu võib tekkida kahtlus, kas üldse lähetuses käidi. Kui töötaja sõidab lähetusse autoga ja jätab selle nt nädalaks lennujaama juurde tasulisse parklasse, siis parkimistasu loetakse samuti lähetuskuluks, on tegemist siis tööandja auto või isiklik autoga. Kui eesmärgiks oli Soomes asuva püsikliendi külastamine ühe päeva jooksul, siis piisab täiesti kirjeldusest „kohtumine kliendiga X”. Alternatiivina võib maksta töötajale lähetusse sõitmise eest ka isikliku auto kasutamise kompensatsiooni, tavalise korra järgi. Vali parim 50 euro väärtuses kiirlaen 30 päevaks.

Vabas vormis, peaasi et faktid on kirjas

Kommentit