Kuidas saada pangast laenu

Juba enne esmaste laenutaotluste saatmist teadsin, et kõige parema pakkumise võiks ja isegi peaks tegema kodupank. Rkrediit 24 kuidas arvutada krediidi kulukuse määra.

Kuidas osta oma esimene kodu? - Kukkur - Swedbanki blogi

. Kahjuks, aga kannatab minu septembri tulemus selle all ning pidin tehingu tegemisel kasutama osa säästude rahast. Kuidas saada pangast laenu.

„No mida ma pean tegema, et teilt laenu saada?“ - Kukkur.

. Teisena tegin nimekirja pankadest, kuhu võiks esmase taotluse saata. Kodupank on kursis minu rahavoogudega ja seega peaks omama maksevõimekusest kõige paremat ülevaadet. Uus Eesti pank Coop Pank alustas täna tegevust. Intressid olid mõlemal põhimõtteliselt samad, kuid vahe oli lepingusõlmimise tasus. Tagantjärgi mõeldes oleksin võinud ka veidi kannatada, aga tahtsin tegelikult teada, mis on mu maksimaalne laenusumma ja kas see pankadel erineb.

Laen kinnisvara tagatisel - Hüpoteeklaen

. Kuna olin SEB's juba paar tundi aega nende terviknõustamisel veetnud, siis kuigi nad proovisid, ma sinna teist korda minema ei pidanud. Enne kontorisse minemist olin täitnud taotluse, saatnud pangaväljavõtted ja kirjutanud veel lisainfot. Esimese asjana kuulasin üle sõbrad-tuttavad, kes olid hiljuti kodulaenu taotlenud ja uurisin nende kogemusi.

Kuidas saada pangast oma raha isikut tõendava dokumendita.

. Sellest piisas, et lõplikku laenupakkumist ma nendelt lõpuks ei küsinudki. Tundub, et pean ma eesmärgi saavutamise tähtaega edasi lükkama, sest tänu kodulaenule väheneb ka investeerimiseks ja säästudeks kõrvale pandava raha hulk. Samas aga pakutav laenusumma oli oluliselt väikem SEB ja Swedbanki pakutust. Tahtsin teada võimalikku maksimaalset laenusummat ning seda, kas see võib pankades erineda. Vaatamata sellele tuleks arvestada, et kui aja jooksul baasintressimäärad langevad, peab fikseeritud intressimääraga lepingu sõlminud laenuvõtja ikkagi maksma lepingus kokkulepitud intressi. Eriti kiireks on muutnud selle asjaolu, et oli vaja lõpuks võtta endale kodulaen. Eesmärk oli võtta kodulaen üksinda ning ilma lisatagatiseta, st tagatiseks jäi ostetav objekt ise. Saatsin taotlused ära juba enne, kui mul oli ostetava objekti hindamisakt. Ilmselt tänu puhkuserahadele oli tehtud keskmise palga arvestuses viga ning see oli suurem kui minu palk tegelikult on. Euribor fikseeritakse laenulepingus kokkulepitud perioodiks, mille vältel intressimäär ei muutu. Olin pisut pettunud, sest kodupank ei teinud niivõrd paremat pakkumist. Fikseeritud intressimääraga laenu ennetähtaegne tagasimaksmine või fikseeritud intressimäärast loobumine võib aga kaasa tuua täiendava kulu. Fikseeritud intressimäära perioodi jooksul on klient kaitstud baasintressimäärade tõusu eest ja laenumakse jääb sel ajal samaks. Kui hindamisakt käes, saatsin selle oma kontaktisikutele SEB's ja Swedbankis edasi. Intressimäära fikseerimise kohta tasub alati enne otsuse langetamist küsida täpsemat teavet pangatöötajalt. Vastuseks sain üsna ruttu kodulaenu pakkumised

Kommentit