Kust ma saan oma krediidiajalugu vaadata?

Vaevalt te üllatute, kui enne jaatava vastuse andmist teie laenutaotlusele avaldab pank või laenufirma soovi tutvuda mitte ainult teie viimase kuue kuu konto väljavõtte, vaid ka teie krediidiajalooga. Selge see, et keegi ei taha võlgnikega tegemist teha. Seega, kui ilmnevad mingid maksehäired, siis suure tõenäosusega te pangast laenu ei saa. Laenufirmad ei ole nii kategoorilised, kuid tagatisraha küsivad nad kindlasti.

Kõige huvitavam on see, et mõnikord pole inimene isegi oma kehtivast võlgnevusest teadlik. Kunagi jäi ruuteri rendiarve tasumata ja 45 päeva pärast on hea nimi kolmeks aastaks rikutud! Maksehäireregistrisse võib teie nime lisada iga ettevõte, kellel on juba üle pooleteise kuu teie vastu rahaline nõue summas, mis ületab 30 eurot.

Selliste üllatuste vältimiseks saate oma krediidiajalugu tasuta vaadata aadressil www.minucreditinfo.ee. See on uuendatud portaal, mis asendas E-seifi. Põhimõtteliselt jäid kõik funktsioonid ja võimalused samaks, lihtsalt elektrooniline keskkond on muutunud mugavamaks ja on võimalik tellida oma finantsasjade igakuine seire.

Mida seire endast kujutab?

Minu Seire on teenuste pakett, mis maksab 1,5 eurot kuus ning mis saadab teile teate, kui:

  • Teil tekib maksehäire
  • Teie maksehäire aegub
  • Keegi küsib teavet teie krediidiajaloo kohta
  • Teile saadetakse kohtuteade
  • Teie nimele tuleb sundtäitmise teade või muu ametlik teade.

Loodame, et teie krediidiajalooga on kõik korras. Igatahes, nüüd teate, kust seda kontrollida.