Laenufirma kohta ütleb väga palju see, millised on selle juhid

“See on suureks puhutud kaduvväike summa!” Levinuim olevat skeem, kus keegi palub oma sõbral “laenata” pangakontot koos ligipääsuparoolidega. Ning sellise laenu õnge lähevad noored, kes ei mõista laenu tegelikku tagajärge. Jürimäe tõdeb, et ega sellest artiklist midagi head loota pole, sest OÜ SMS Laenu konkurent turul ei ole keegi muu kui Ekspressi suuromanik Hans H. Olgugi et mõni ikka püüab, kas või kümme korda järjest. Luik Luik muigab, kui teda Eesti nimekaimaks SMS-laenuandjaks-liigkasuvõtjaks nimetan. Luik oma firmaga Krediidikassa. Aga on ka neid Varem vestlesin Soome kapitalile kuuluva SMS-laenu pakkuva firma Ferratum Estonia juhi Jaanus Kärdiga, kes teatas oma klientuuri kohta: “Miljonärid SMS-laenu ei võta. “Unustatakse öelda, et vastutustundlik laenamine on kahepoolne ning vastastikune suhe, nagu näiteks sõprus! Ajakirjanduses on kuulda ainult laenuandjate kohustustest ning tarbijate õigustest. Kaasatulnud probleemide järelkaja on ühiskonnast visa kaduma. Leia endale soodsaim krediitkaart. Kõik me mäletame ju buumiaega, mil kiirlaenuäri suure hooga ning sageli läbimõtlematult käima läks.

Buffetti väljumine kukutas Kanada laenufirma aktsiat

. Ettevõttele jäi võimalus edasi reklaamida teles ja internetis, sest seal ei rõhutatud kiirust niivõrd. Mina aga suunan jutu SMS-laenunduse pahupoolele. Aga see ei ole ka pättidele ja narkomaanidele. Meil on kõrge haridustase. Jaanus Kärt Ferratumist on päris kuri inimeste rumaluse peale: “Me ei ela ­Aafrikas. Inimestel jääb silm peale kiirusele ning laenu kallidust ei panda tähelegi, leidis amet. Aga intress on sama jõhker kui konkurentidel. juulil kehtima hakanud regulatsioon on aga kiirlaenufirmade esindajate sõnul siiski palju head kaasa toonud. Sosaar selgitab, et pooled taotlustest lükatakse tagasi: sõelutakse välja kas maksehäirete tõttu või ei ole taotleja nõus kõiki andmeid korrektselt välja käima. Võlgnikud ja muud kahtlased tüübid lükatakse armutult musta nimekirja ja neil pole lootustki SMS-laenu saada. juulil keelas Rootsi kohus SMS-laenufirma Mobillån Sverige AB lennuka ja kõlava reklaamsignatuuri, millega ettevõte reklaamis raadios oma teenuseid. Umbes iga kümnes SMS-laenu kroon jääb tagasi tulemata või tuleb tagasi inkassofirmade ja kohtutäiturite töö ja vaevaga – see iseloomustab enamiku SMS-laenupakkujate seisu. Nimekaim liigkasuvõtja – Hans H. Ja sõber – ehkki mõistus tõrgub seda uskumast – annab lahkesti.

Kus laenu saab väidetavalt iga paadialune, kelm ja vang. Lõpetan härradega Basiilikus jutu.

Selle nädala soodsaim kiirlaen - kiirlaenud kuni 10000.

. “Kunagi ei või teada, millal raha vaja läheb,” ütleb Allikas. Ka võõra mobiiliga! Mida finantsinspektsioon peab Eesti finantsturu häbiplekiks ning mida mõni poliitik üldse keelata tahab. Rootsi Tarbijakaitseamet tervitas kohtuotsust, väites et raadioreklaam oli turundustrikk, millega ettevõte ahvatles kõige rohkem inimesi laenu võtma. Mehed üle laua teevad mulle selgeks, et peaksin SMS-laenu intressi hoopis teise pilguga vaatama. Regulatsioon on kehtinud üle aasta ning selle aja jooksul on kiirlaenu valdkonnas toimunud silmanähtavad muudatused. Laenuvõtjad pole pätid ja narkomaanid. Või auto tagatisel autokiirlaenu või hoopis kiirlaenu sularahas?. “Seadusandja lubas, et uue regulatsiooniga tõuseb oluliselt tarbijakaitse tase. Kohus leidis, et reklaam rõhutas liialt kiirust. Ka ei pidavat minu arusaam meeste sõnul paika selles osas, kes moodustavad SMS-laenukontorite klientuuri. Julianusega koostöös loodud Krediidikassal olevat SMS-laenude osakaal marginaalne. “Kahjuks ei ole selline tegevus täna isikuandmete kaitsele viidates lubatud, kuigi aitaks tunduvalt turgu korrastada. Oma tegude eest tuleb vastutust kanda,” leiab ta. Palju otsuseid on tehtud kiirustades,” möönab Sepp.Fred Sooläte selgitab, et oleks naiivne loota iga üksiku krediidifirma kaasamist seaduste väljatöötamisse. Aga laenutaotlusi on firmadele tehtud kaks korda niipalju. Väiksema intressiga ei tuleks Sosaare sõnul ka ots otsaga kokku. Olgu laenu põhjus siis külmkapiost või ootamatu haigus. Inimesed ­peaksid teadma, mida nad teevad. “Ei arva, et see oleks hea äri,” ütleb Luik nende firmade kohta, kes annavad SMS-laenu kõigile. “See on ikka lollide lollitamine. “Usun, et asju saaks koos teha paremini ja lõpuks võidaksid tarbijad. Tegemist polevat ju laenuga, mille võtad endale aastateks.. Sest erinevalt levinud arusaamadest on SMS-laenukontori kulud suured. Kohus leidis, et reklaam eksib sobiva mõõdutunde nõude vastu. Inimeste lohakusest ja lollusest oma asjadega ümberkäimisel räägivad ka Sosaar, Jürimäe ja Allikas. Ettevõtte asutamine – kõik, mida võiksid teada. Ning, mis kõige olulisem, selle täitmist ka kontrollima!Info liikumises peitub võtiOtt Krigul peab makseraskustega klientide arvu vähendamise lahenduseks infovõrgustikku erinevate krediitiasutuste vahel. Asja viis kohtusse Rootsi tarbijakaitse ombudsman. “Meie lastele ja mingitele kasiinovanadele ei anna,” ütleb Luik. Neid on ametis ligi kümme. Laenufirma kohta ütleb väga palju see, millised on selle juhid

Kommentit