Maja ehitamiseks laen väikelaenu kalkulaator

Võib tunduda arusaamatu, kuidas on võimalik taotleda laenu kinnisvara tagatisel, kui endal on maja ehitamise plaan alles mõttetasandil. Me müüsime krundi maha ja ostsime maja osaliselt laenuga. Me ei nõua, et tagatis peaks kuuluma sellele isikule, kes laenu võtab. Maja ehitamiseks laen väikelaenu kalkulaator. Enamikel juhtudel võtavad omanikud ehituseks hinnapakkumise ehitusettevõttelt. Nordeas olid jah sellised tingimused, et omavahenditega peab karbi püsti saama või lisatagatise otsima ehituse ajaks, Swedis seda ei nõutud. Meie kui kliendid ei vaheta pangaga enam mingeid dokumente. Me müüsime krundi maha ja ostsime maja osaliselt laenuga.[/tsitaat] Ei olnud meil mingit muud tagatist. Maja soovime ehitama hakata alles kahe aasta pärast. Võimalus on ka, et ehitad osa valmis ja siis võtad laenu. Seega võib tagatiseks pakkuda ka ema-isa, mõne sugulase või kasvõi sõbra kinnisvara. Lepime kokku sobiva konsultatsiooni aja meie esinduses Tallinnas, Tartus, Narvas või Pärnus. On ka neid, kes ehitavad osaliselt ise ja osaliselt kaasavad ehitaja, kuid ka sellisel juhul peaks ehituseelarve olema hoolikalt koostatud. Aga iga etapiga saad raha juurde küsida. Ning igat etappi käid pangas eraldi dokumenteerimas ja seejärel saad raha juurde.

Laen maja ehitamiseks on peaaegu iga ehitusega tegeleva inimese möödapääsmatuks kohustuseks, sest esmased kulutused, mis maja ehitamisega kaasnevad, ei ole alati kõigil kohe olemas.

Laen maja või kodu ehitamiseks - Hüpoteeklaen

. „Ehituse finantseerimisel on panga jaoks oluline, et ehitatav maja saaks plaanitud ajal valmis ning ei tekiks rahalisi ootamatusi. Kui on selgunud, millist kinnisvara on võimalik pantida, saab rääkida lähemalt ka laenusummadest. Saab ka ühe lepingu alusel algusest lõpuni kõik valmis teha ja siis pole vaja mingit jupitamist. Ja eeldab muidugi Rootsi panku. Eelmisel kevadel lõpetasid me sõbrad majaehituse, võtsid laenu Nordeast ja oli neil ka täpselt sama : mingi osa tehtud – said juurde ehk etapikaupa maksti laenu juurde. Maja ei pea ehitama jupikaupa. Mida likviidsem on tagatis, seda paremaid laenutingimusi saab Hüpoteeklaen tagada. Ehk kui rahaline olukord paraneb ja laenusumma on võimalik tagasi maksta varem, siis tasub vaid meiega ühendust võtta ja lepime kokku sobivaima lahenduse. Ilmselt on sellise skeemi puhul oluline ehitaja usaldusväärsus panga silmis.[/tsitaat] Ehk siis ikkagi käib etapikaupa. Täpsemalt Ehituskalkulatsioon võib olla koostatud nii ehitaja poolt kui ka omaniku enda poolt. See tähendab, et tagatiseks on võimalik pakkuda ka tühja maad, millele on alles plaan maja hakata ehitama. Kui veel krundil ei ole midagi, siis saad suhteliselt väikese % alustamiseks. Muud laenud olid väga kõrge %. Firmad laenude refinantseerimine esmes laenud. Ei käinud asi nii, et kõigepealt tehti leping poolele summale ja pärast maja pealt vaadatakse, kas antakse juurde või mitte. Ütlesin ju, et leping tehti kohe täissummale ja mingeid vahehindamisi pole vaja teha. „Klientidele, kes on käinud nõustamisel, anname nõu, mida me ehituskalkulatsioonis näha soovime ja mis kindlasti peaks seal olema. Kui vundament tehtud, lased uuesti hinnata ning antakse siis juurde järgmiseks etapiks jne. Maja ehitamiseks antakse laenu etapi kaupa. Just Swedbankis nii meil oligi. Ma kahtlen kas selliselt on võimalik laenu saada. Kui aga endal maa puudub või ei ole soovi seda antud olukorras pantida, siis on võimalus laenu saamiseks tagatiseks pakkuda ka kellegi tuttava või pereliikme kinnisvara. Vastus on lihtne – meie jaoks pole kinnisvara ainult maja, korter või majaosa, vaid ka kõik muu vara, mis on kinnisturaamatusse sisse kantud. Swedbankis küll mitte.[/tsitaat] Seda ma ju ütlesingi, et peab olema kas omafinantseering või lisatagatis. Täpselt sama, mis iga muu kinnisvara puhul, aga lihtsalt üks on reaalselt olemas, teine eksisteerib paberil. Tagatist peab olema rohkem. Laenud refinantseerimine, kiir laen sularahas.

Soovid pangast majaehituseks laenu saada? Vaata, milline.

..

Kodulaenud - Swedbank

. Paljud inimesed võtavad maja ehitamiseks laenu kinnistule, kus midagi veel pole. Oluline on see, et lisaks laenuvõtjale saaks ka kinnisvara omanik aru, milliseid riske võib laen maja ehitamiseks kaasa tuua. Maja ehitamiseks laen väikelaenu kalkulaator. [/tsitaat] Ei käi etapi kaupa. Ja see protsent pole mitte krundi hinnast, vaid ikka kogu projekti hinnast, vastasel juhul poleks eriti võimalik hakata midagi ehitama. Laenu väljastamise aluseks oli ehitusprojekti põhjal tehtud hindamisakt. Laenuga krundi ostmisel ei tohiks ka loogiliselt võttes mingit probleemi tekkida, kui vajalik omafinantseering on olemas. Oluline on lihtsalt hindamisakti olemasolu valmivale projektile ja see eeldab lepingut ühe ehitajaga. Võimalusi on palju ja erinevaid. Krundile tuleb lasta lihtsalt hindamisakt teha. Summa oli ENNE ehitust kokku lepitud. Hüpoteeklaen pakub võimalust võtta laen kinnisvara tagatisel ning kasutada raha oma unelmate kodu ehitamiseks. Intress kordades madalam kui väikelaenul, aga eeldab kulutusi notaris ja hüpoteegi seadmist kinnisvarale. Etappidena on mõistlik lasta pangal väljamaksed teha eelkõige seepärast, et ehitus võtab aega ja pole mõtet hakata kohe täissummalt intresse maksma. Kas ülikooliharidusel on tänapäeval mõtet?. Kindlasti tasub meelde jätta ka see, et kinnisvara tagatisel saadavat laenu on võimalik tagastada ilma suuremate lisakuludeta ennetähtaegselt. Ülejäänud osale peab olema kas omafinantseering või lisatagatis. Ilmselt on sellise skeemi puhul oluline ehitaja usaldusväärsus panga silmis. Mugavalt saab ühendust võtta ka täites ära meie kodulehe tagasisidevormi. lihtsalt ehitaja esitab arve ja pank teeb ülekande selle esialgse lepingu alusel, mis on sõlmitud täissummale

Kommentit