Maksehäireregister ja laenu saamine laenuintressi alammäär

Best credit ee.

Eraisiku maksehäire vaatamine | Creditinfo Eesti AS

. Siilivask selgitas, et kui liisinguvõtja ei täida lepingust tulenevaid kohustusi, on liisingul õigus avaldada informatsioon kolmandale isikule, sh. Kui maksehäire avaldamise hetkeks on nõudeid rohkem kui üks, märgitakse maksehäire alguse kuupäevaks vanima nõude maksetähtajale järgnev päev. Äriühingu puhul võib esineda rohkem asjaolusid, mis maksehäiret põhjendavad, küll aga võib siin omada tähendust ka näiteks ettevõtte juhatuse liikmete ja omanike taust,” kirjeldas Liiver. “Register annab võimaluse saada teavet, mis võib pärineda Eesti krediteerijatelt kõikidest elutähtsatest valdkondadest: pangandus, side, telekommunikatsioon, kütus,  kaubandus, ehitus jne,” selgitas pressiesindaja Mart Siilivask. Registri info katab kõik elutähtsad valdkonnad Nordea Baltikumi laenutoodete üksuse juhi Jarmo Liiveri sõnul on maksehäireregistri info krediidiotsuse tegemisel väga oluline. Register on tõhus nii infoallikana kui ka teavitusvahendina. Vaata, kes on edukad Eesti ettevõtted Edukate ettevõtetega saab tutvuda klikates siia. Pikaajaliste ja suurte võlgnevuste puhul võib kliendil olla tulevikus mis tahes Eesti pangast laenuvõtmine raske või hoopis võimatu,” lisas Mart Siilivask Swedbankist. E-Krediidiinfo Pluss kliendina näete rohkem infot tasuta! Selleks tuleb vaid registreeruda tasuta kasutajaks ning sisse logides näete nii b-kaarti, juhatust, omanikke ning tütar-ja sidusettevõtteid. Proff paketi kasutajana saate sisestada võlgnevusi Maksehäireregistrisse. E-Krediidiinfo Proff kliendina saate enda käsutusse professionaalse tööriista äripartnerite paremaks tundmiseks. Väiksed laenud.

Creditinfo Eesti blogi » Maksehäireregister sulgeb.

. “Juhul kui maksehäire on esinenud viimase aasta jooksul, palub kliendihaldur maksehäirega seotud asjaolusid liisingutaotlejal kommenteerida. “See annab võimaluse keskenduda makseraskusi põhjustava probleemi lahendamisele.” Mart Siilivask rõhutas, et registri eesmärgiks on anda maksehäirete kohta adekvaatne info ning seetõttu on vaja maksehäiretest teada anda. Häirest tuleb teada anda Häirest teatamine ja kanne registrisse võimaldab teistel era- ja äriisikutel vältida tehinguid nendega, kes võivad oma kohustuste täitmisega hätta jääda või on ebaausad. Maksehäire lõpetatakse võlgnevuse täielikul tasumisel. Tõhus infoallikas liisingfirmadele “Lõpetamata maksehäire korral liisingutaotlust edasi ei menetleta,” tõdes jaepanganduse ja liisingu juht  Jaan Liitmäe. Maksehäire on faktiline informatsioon võlgnevuse kohta ja koos muu infoga annab see hea pildi isiku maksevõimest liisingu taotlemise hetkel. “Eraisiku puhul on sellel suurem kaal. Üheks aktiivseks maksehäireregistri kasutajaks on liisingufirmad, kes esitavad registrile päringu iga uue liisingutaotluse puhul.

« » E-Krediidiinfoga on kasulik liituda! E-Krediidiinfo pakub lahendusi erineva infovajadusega ettevõtlikele inimestele.. Registris on kajastatud informatsioon võla tekkimis- ja lõppemiskuupäeva, summa suurusjärgu ja päritolu kohta. Maksehäireregister ja laenu saamine laenuintressi alammäär. See on kiireim viis hankida taustainfot eraisikute ja Eesti ettevõtete kohta, jälgida reaalajas püsiklientide krediidiriske ning töötada Teid huvitavate ettevõtete rühmadega. Liiveri sõnul seletab registri tõhusust võlglaste korralekutsumisel tõsiasi, et maksehäireregistrisse ei soovita sattuda ja see sunnib võlglast lahendusi otsima. Tema sõnul võimaldab maksehäireregister tuvastada liisingutaotleja suhtumist oma finantskohustustesse ning võimekust neid täita. Maksehäirete infot sisestavad ja kasutavad Eesti krediteerijad kõikidest elutähtsatest valdkondadest nagu näiteks pangandus, side, telekommunikatsioon, kütus, kaubandus, ehitus, rentimine, veondus jne. Näiteks DNB Pank kasutab maksehäireregistri teenuseid liisingutaotleja taustakontrolli kohustusliku osana igapäevaselt. Maksehäire lõpukuupäev on võlgnevuse tasumise päev. Maksehäirete sisestamisõigus on firmadel, kellel on sõlmitud Proff-paketi leping Creditinfo Eesti AS-ga. Registrisse kantud maksehäire kahjustab võlgniku mainet, vähendab krediidivõimalusi ning sunnib otsima kiireid lahendusi võla tasumiseks. Maksehäireid kokkuleppel võlgnikuga ei kustutata. Näiteks Swedbank kasutab registrit aktiivselt ka võlgade menetlemisel. Liisinguvõlgnevuste maksehäireregistrisse kandmise võimalust kasutavad krediidiandjad erineva aktiivsusega, kuid pikaajalised võlglased registrisse enamasti jõuavad. “Peale selle et vältida ebameeldivaid ning kulukaid juriidilisi toiminguid – nagu kohus ja täitemenetlus – on kliendi jaoks tähtis säilitada hea makseajalugu. See annab pangale võimaluse hinnata, kas tegemist oli ajutise makseraskusega või on taotleja maksehäired pikemaajalise iseloomuga,“ täpsustas Liitmäe. aastal Eesti pankade poolt ning seda haldab Creditinfo Eesti AS

Kommentit