Tahad saada rikkaks? Selle jaoks peaksid sul olema need 6 mõtteviisi

Pangakaardi kasutamise eelis on see, et sa saad kogu aeg kõikidel oma kuludel silma peal hoida. Kui läheb hästi, siis nad teavad, et see oli nende raske töö tulemus.Rikkus algab hetkest, mil sa mõistad, et ohjad on sinu käes. Paraku elavad liialt paljud inimesed järelmaksude ja laenude toel, mis on võetud üksnes eesmärgiga finantseerida järgmise hitt-toote ostu – olgu selleks uus automudel või uus iPhone. Tegelikkuses on selline mõtteviis aga lausa mürgine.Raha küsimises pole mitte midagi halba. Investeerida saab ka ilma suuri riske võtmata ja palju vaeva nägemata. Näed küll palju vaeva, aga ei tee tarku otsuseidKoolis õpetatakse meile, et kui teed palju tööd, jõuad elus ka kaugele, aga see on kõigest pool õpetusest. Ilma konkreetse mõtteviisi ja uskumusteta on peaaegu võimatu koguda rikkust, mis looks sulle eluaegse finantsilise vabaduse. Kui mõistad seda, siis ka mõistad, et ehkki raha säästmine on oluline, ei ole säästmine tee rikkuseni – seda on lisatulu hankimine.Kõige olulisem on aga vabaneda oma kulutamisharjumusest ning üle oma võimete elamisest. Keegi ei anna sulle niisama raha selle eest, et sul on privileeg eksisteerida. Samal ajal on aga inimeste maksevõime kõrgem. Kas teadsid, et enamikul miljonäridel ongi mitu erinevat sissetulekuallikat ja nad on ka väga head säästjad. Kõik algab sinu mõtteviisist ja väikestest sammudest – iga päev võib sind viia lähemale rikkuseni või hoida sind kinni vaesuses. Kui läheb halvasti, pingutavad nad rohkem, mitte ei süüdista teisi oma vigades. Need, kes on jõukad, ei ole absoluutselt huvitatud sellest, et näidata maailmale oma jõukust. Jah, igal pool ei saa alati kaardiga maksta, aga püüa siiski sularaha kasutada nii vähe kui võimalik. Varu kannatust ja tegutse tasapisi. Kui sa näed seda oma vaimusilmas, on sul palju lihtsam selleni ükskord päriselt jõuda.Kasuta pigem pangakaarti kui sularahaSularaha on põhjusega sularaha - see ju lausa sulab näppude vahel ja hiljem ei ole sul õrna aimugi, kuhu see kulus. Ainult sina vastutad oma rahalise seisu eest, mitte valitsus, sinu tööandja või keegi teineKõige olulisem põhimõte, milleta on rikkaks saamine absoluutselt võimatu, on arusaam, et sina ja ainult sina ise vastutad oma elu eest. Kui kõik, mida sa teed, ongi lihtsalt raske töö, ei saa sa kunagi rikkaks.

Tony Robbinsi esimene raamat üle 20 aasta: Kui tahad.

. Hoia seda eesmärki oma mõtetes ja võta iga päev aega selleks, et seda ette kujutada. Ka palgatööga ei saa rikkaks, kui sa ise ei otsi rohkem vastutust oma töökohal ja ei algata palgaläbirääkimisi. Ostad asju, mida sa ei vajaKui elad üle oma võimete, ei saa sa mitte kunagi rikkaks. Võib-olla tahad sa saada miljonäriks. Rikkad inimesed on aru saanud, et ainult nemad ise saavad asju paremaks muuta ning ainult nemad vastutavad selle eest, milline on nende rahaline seis. Selleks, et rikkust kasvatada, on muidugi vaja ka säästa, aga ainult sellele keskendumise asemel hakka ka mõtlema, kuidas saaksid oma sissetulekuid suurendada. Paljud ärimehed on öelnud, et ilma visualiseerimiseta ei oleks nad iialgi saavutanud seda, mis neil praegu on. Kuna hinnad on kõrged, teenivad ettevõtted ka kenasti tulu ning saavad lubada kõrgemaid palke. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Kui sa tahad rikkaks saada, unusta need emotsiooniostud mõneks ajaks ära.Keskendu suurte eesmärkide saavutamiseleVisualiseerimisoskus on väga oluline. Tee iga nädala lõpus kokkuvõte ja vaata, millise valdkonna peale kulub kõige rohkem raha ja kuidas oleks võimalik kulusid vähendada. Vaata kaugemale rahanumbrist ja haara igast võimalusestVaesed inimesed ütlevad ära kümnetest võimalustest, sest nende jaoks on rahanumber liiga väike. Tahad saada rikkaks? Selle jaoks peaksid sul olema need 6 mõtteviisi. Mõtle täpselt välja, kuhu sa jõuda tahad ja kui palju sul selleks vaja on. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid.

Kommentaarid: Video | Rain Lõhmus: palgatööd tehes rikkaks.

. Sellel on kindel põhjus, sa oled raskest päevast väsinud ja usud, et oled midagi head ära teeninud.

Paljud šveitslased räägivad, kuidas hinnad võivad küll olla kõrged, aga neil on ka raha, et tasuda neid hindu, seega nad ei näe põhjust kurtmiseks.Rikkad inimesed teavad, et miski siin maailmas ei ole tasuta ja see ei ole sugugi halb asi. Sina.Kümned tuhanded inimesed süüdistavad iga päev oma rahalistes muredes teisi inimesi – tööandja “annab liiga vähe palka”, riik ei anna rohkem toetuseid, ettevõtted tõstavad hindu, vabandusi leidub rohkelt. See võib küll kõlada klišeena, kuid rikkus saab alguse sellest, milline on su mõtteviis ja üldine ellusuhtumine.Ainus asi, mis tegelikult eristab rikkaid vaestest, on nende mõtteviis. Vaesed inimesed muutuvad frustreerituks, kui nad teevad mõnda aega tööd, aga rikkuselaev ei näi nagu sugugi tulevat.Rikkad inimesed aga teavad, et rikkus ei tule üleöö – absoluutselt mitte. Kui sa tahad paremat rahalist seisu, pead sa ise selle nimel seisma, otsima võimalusi, tegelema oma rahalise seisuga igapäevaselt, investeerima ning olema aktiivne. Jõukus ei ole eesmärkNiisiis, sa tahad saada rikkaks. Jõukaks saamine võtab aega – kiirteid ei ole olemasOi kui paljud inimesed otsivad igapäevaselt võimalusi, kuidas saada kiirelt rikkaks ja kuidas teenida kiiresti raha. Kannatlikkus on tõeline voorus, mis on olemas igal rikkal inimesel. Selleks, et edukas olla, pead ka tarku otsuseid tegema, näiteks õppima investeerima, et su raha saaks ise sulle veel rohkem raha teenida. Ettevõtlusega ei saa samuti rikkaks, kui sa ise ei otsi kliente ja partnereid. Alusta näiteks nädalamenüü koostamisest, sest inimesed teevad emotsioonipõhiseid oste enamasti toidupoes peale tööpäeva. Mis eristab vaeseid rikastest, on vaeste inimeste arusaam nagu rikkus tekiks üleöö. Laenud ilma konto väljavõtteta Tagatiseta laen SMS-laen. Isegi, kui su palka tõstetakse, ei anna see sulle õigustust oma eluviise muuta. Võta näiteks kas või Bill Gates, kes käib tagasihoidlikult riides.Rikkad inimesed teavad, et raha on maailmas külluslikult, mitte napilt. See on pikaajalise töö, investeerimise ja pingutuste vili. Mitte miski ei ole tasuta – ja ei peakski olemaOeh, kellele siis ei meeldiks tasuta asjad.

Kommentit