Tarbimislaen

Kui teie elus on kõik sujuv ja stabiilne, siis võite mõnikord endale lubada väikest hullumeelsust.

Näiteks soovite pärast pikka ja pingelist tööaastat korralikult puhata. Kuid odava Türgi asemel tahate lennata hoopis luksuslikule Mauritiusele. Või võtta jõuludeks vana auto asemel esindusest uhiuus Lexus. Või lammutada lõpuks sein elutoa ja köögi vahel ning uuendada põhjalikult sisekujundust.
Kuid pangakonto on selliste seikluste jaoks tühjavõitu.

Just sellistel juhtudel tasuks mõelda tarbimislaenu peale, mille eripära seisneb selles, et te ei vaja laenu jaoks tagatisi ega põhjendusi. Tarbimislaenu võib kasutada täiesti oma äranägemise järgi. Aga tagatise puudumine vähendab oluliselt taotluse menetlemise aega.
Lihtsamalt öeldes täna nägi mu naine unes Mauritiuse vetes peegelduvat taevasina, aga homme pakib ta juba kohvreid. Pärast lepingu allkirjastamist laekub raha kontole tavaliselt tunni jooksul.

Kuid tuleb rõhutada, et tarbimislaenu saab kiiresti ainult siis, kui teil on tõesti kõik sujuv ja stabiilne: pidev sissetulek, mõõdukad kulud, teid ei ole maksehäirete registris ja teil pole muid rahalisi kohustusi. Krediidiasutused kaaluvad igat konkreetset laenuvõtjat eraldi.

Natuke üldinfot: tarbimislaenu antakse summas 500 – 10 000 eurot ja perioodiks 6 kuud kuni 7 aastat sõltuvalt laenatud summast.

Paljud ettevõtted piiravad aga laenuvõtja vanust: mõnikord saab tarbimislaenu alles alates 25. eluaastast. Et seiklushimu ikka vastaks rahalistele võimalustele.