Võtta või jätta? Käes on õppelaenude taotlemise tipphooaeg

Õnneks minu rühma vanemad on aru saanud, et varuriided käivad kappi, aga ikkagi ripuvad need tüütud kotid mõnes kapis, tihti täiesti tühjana… Please wait. Mees võib mõelda, et tööpäeva lõpetuseks on hea võtta paar õlut ja naine võib arvata, et on ära teeninud paar klaasi veini, kui on pannud lapsed magama.Kuid ka selline joomine pole kahjutu: alkoholikogused võivad hakata kasvama, et saada soovitud mõju. Kapid on reeglina pisikesed-kitsad – ülemises kapis on lapse vahetusriided, all ripuvad õueriided. Seljakott on olnud algul selline, mida igal pool müüakse, noh need läikivate piltidega. Reedel järgi minnes on hea kogu nädala kraam sisse panna ja kott autost kohe võtta. Laenud ilma tagatisteta, kiirest raha teenida. Tegelikult on kogu aeg kellelgi asju, mida tuua või viia ja on väga tore, kui see pole ainult vanema mure vaid ka laps osaleb. Selle surun ka veel sinna. Kui midagi on vaja õhtul koju tuua, torkan enda kotti.

Koduvahetuslaen - võtta või jätta? -

. Kui laps soovib endale mingit seljakotti, siis on see muidugi teine teema, aga lihtsalt niisama ma küll mõtet ei näe kotil. Tundub kuidagi loogilisem. Kott võib olla tavaline väike seljakott või paeltega selga käiv nn spordiriiete kott vms. Laenupakkujad – ParimIntress.ee. Muud asjad olid kapis riiulil. Ma ei saa aru, milleks see küll. Midagi muud seal ei hoita, nii et kui isegi mõni laps vajab sealjuures õpetaja abi, pole õpetajad selle üle seni kurtnud. Midagi privaatset või väärtuslikku seal ju pole. Niisama iga päev mingi kotiga edasi-tagasi ei käi. Seljakott on tavaline väike ja lukuga pehmest riidest ning seda saan ka kokku voltida ja enda käekotti pista vajadusel. Seda on hea ka muudel väljasõitudel kasutada, kuhu tahan varuriideid kaasa võtta. Meil sai seljakott soetatud seepärast, et lasteaed käib päris tihti välisretkedel ja on ujumistrenn ja siis paluti kott, koos joogipudeli ja vajalike asjadega hommikul sinna jätta. Meil kasvatajad õnneks ikka vaatavad sinna kui lapsel on õnnetus juhtunud ja annavad puhtad riided. Kotid ilusasti rühma väljakul pingil, kes kott seljas mängida ei taha.

Lasteaeda toob laps siis ise oma kaisulooma, vahetusriideid, mänguasja…ja viib määrdunud riided ja kaisuka jms ise oma seljas koju ka. Väike seljakott on, sellega kannab kaisukat kaasas ning ka toariided ja pidzaama mahuvad ära kui on vaja neid kaasa võtta. Sinna siis esmaspäeval kodust pidžaama kaasa, reedel tagasi. Mõnel aitab alkohol kergemini suhteid luua. Ja nagu lasteaiaõpetaja eelnevalt ütles, siis kapid on kitsad ja kott võtab seal ruumi. Kui vaja uyed vahetusriided viia, võtan näppu/oma käekotti. Või siis on see, et teistel on ja oma laps ka nõuab oma kotti. Kamm, taskurätikud jmt asjad on kogu aeg kapis riiulil. Igaks jihuks kapis ka üks kilekott, kui vaja midagi koju viia. Varuriided on lapsel kapis, kui kapi asemel oleks nagi, siis ilmselt paneks väiksesse kotikesse ja rippuma. Aga korduvalt on juhtunud, et ikka ei vaadata sinna kotti. Laps viskab päeval asjad nagunii kappi hunnikusse, siis õhtul v hommikul paneme jälle korda. Vahel toome päevased kritseldused-joonistused koju. Seega meil ka väiksemat sorti seljakott. Üleriided ripuvad selle riiuli all kitsas kapivahes nagis, seal nagis on ka varuriiete kott. Kui pudeli avamine ja klaaside täitmine on sulle juba automaatne tegevus, siis on probleem juba käes.Kui sinuga juhtub sageli nii, et plaanid juua klaasi, aga tegelikult jood rohkem, siis on tark jätta ka see esimene klaas võtmata. Ja tavaliselt ei pea ju õpetaja sinna lapse kotti üldse midagi otsima minema, kui just paariaastane sõimelaps pole, veidi vanema laps saab ise oma kotist võetud puhtad sokid või T-särgi või mis iganes tal vaja on. Kaisukas on kaenlas, seda kotti toppida pole vaja. Pidev sahmimine käib ümber kapi. Kui kotti poleks, oleks see puhas pesu vist päris tihti põrandal. Ja reedeti on meil mänguasja päev. Vahel tahab raamatut kaasa, siis tassib käes.

minumoodimaailm | Õnn ei ole naljaasi!

. Tühja seljakoti viin koju ära ning vajadusel võtan jälle uuesti kodust kaasa. Nii oli igal lapsel oma seljakott ja pudel kaasas. Meil just on õpetajad eelistanud seda, et varuriided on eraldi kotis, mitte lahtiselt kapis laiali, sest neid iga päev ju vaja ei lähe, nii ei jää need lapsel ette ja kapp püsib korras ning lapsel on lihtsam oma asjadega ise hakkama saada. Nagisse mahub lahedasti ka kott. Vahel tundub nii mõnus võtta klaas veini lõõgastuseks, pärast sauna tundub hea õlu. Smslaen smsraha laenud kus ei ole vaja kontoväljavõtet. Aga saan aru, et kõigil ei ole autot ja seepärast on ka seljakott lihtsam. Lisaks on lapsel väike seljakott, millega on mugav võtta kaasa mustaks saanud riided või viia kappi uued vahetusriided. Kui aga hooaeg vahetub ja vaja asjad koju viia, eelistan üldse kilekotti. Lisaks on lapsel olemas nööridega pehme seljakott nö “drawstring bag” juhuks kui on vaja midagi lasteaeda tuua, aga seda kappi ei jäta.. Kevadel ja nüüd suve lõpus ning sügisel ootame vanemaid õhtul järgi ju õues mängides, siis on võimalik kotid kaasa võtta, lahtiselt käes kaisut või pissiste pükste kilekotti on hoopis raske ju hoida. Järelevalveta autos sellist eksperimenti teha ei ole aga kuigi tark. Aga üldjuhul mul laps ei mäkerda palju ja need ühed püksid/pluus näpu vahel kaasa haarata on tavapärasem, kui kotti vedada. Leia soodsaima intressiga autolaen siit. Mina kasutan seda jällegi mütsi ja kinnaste jaoks. Oht on ka selles, et alkoholist võib saada sinu ainus vahend, kuidas lõõgastuda või vähendada kurbust.Kui sul on taas tahtmine pudel avata, tasub kaaluda, kas minna hoopis näiteks jalutama. Sinna läheb karumõmm 🙂 Please wait. Nagunii ei tohi ka hunnikuteviisi mänguasju aeda viia. Võtta või jätta? Käes on õppelaenude taotlemise tipphooaeg. Vajadusel seal ka salvrätik vmt. Võimlemisriiete kott ripub kapis nagis ja pidžaamakotte hoitakse ühest suures kastis. Märgi riideid on harva vaja tassida, trennis ei käi. Kapi riiulis hoiab laps mütsi ja kindaid

Kommentit